A szalonna előállítása

A Kállai Füstölt szalonna előállítása hagyományos technológiával történik. A technológia kialakításához az alapot, a vidéki nagyszüleinktől tanultak adták. Szerettük volna azokat az ízeket visszahozni termékünkben, amelyekre gyermekkorunkból emlékszünk. A nagyszülőknél elköltött tartalmas reggelik és vacsorák, az ízletes füstölt szalonna katonák, a finom friss kenyéren, vagy hagymás tojásrántotta, üvegesre sütött kakastaréj szalonnával.

A technológia lépései:

A beérkező bőrös hátaszalonna táblákat formázzuk és daraboljuk. 

A formázott szalonnát alaposan bedörzsöljük konyhasóval és máglyába rakjuk. Legkevesebb 2 hétig érleljük, szükség szerint átsózzuk. Már sózáskor szétválogatjuk a szalonna táblákat vastagság szerint, a 3 cm-től vastagabb táblákból készül a Füstölt csemegeszalonna, míg az ennél vékonyabb és kisebb darabokból a Füstölt kenyérszalonna. Sóérett állapotban értékesítünk, Sózott szalonnát, amely terméket, főként a keleti megyékben és a Jászságban fogyasztják szívesen az ott élő emberek. 

A füstölést megelőzően, a szalonna táblákat kenderzsinegre fűzzük, és a fölösleges sót a felületéről lemossuk. Lemosás után, botra szedve kőfüstölőbe rakjuk, ahol szikkadás után, különleges keményfa fűrészpor keverékkel és aprítékkal, a Kállai Füstölt szalonnára jellemző sötétebb sárgás szín, és karakteres füstölt íz illetve íllat elérésig füstöljük. A hagyományos füstölési technológia biztosítja a termék eltarthatóságát. Az ilyen módon füstölt szalonnák, lényegében nem romlanak, esetleg szobahőmérsékleten tárolva, hosszú hónapok után avasodnak. 

A készterméket címkézzük és fehér húsipari ládába helyezzük, majd saját gépjárművel szállítjuk partnereink telephelyére.

Igazoljuk, hogy üzemünkben a MAGYAR ÉLELMISZERKÖNYV (Codex Alimentarius Hungaricus) 2-1/1969 számú irányelv A Veszélyelemzés, Kritikus Szabályozási Pontok (HACCP) rendszer és alkalmazásának útmutatója szerint történik a termékek előállítása.